Nadzór korporacyjny w zarządzaniu firmą
Skuteczność dobrych praktyk w warunkach kryzysu gospodarczego
Koncepcje i metody zarządzania stanowią przedmiot zainteresowania zarówno prak- tyków, jak i naukowców. Wraz z rozwojem przedsiębiorstw, coraz większym wpływem kon- dycji firm na życie społeczne oraz większą integracją nie tylko praktyki i teorii, ale także różnych dyscyplin, formułowane są nowe koncepcje zarzą- dzania, które z założenia mają na celu poprawę jakości pracy i efektywności funkcjonowania przedsiębiorstw. Wysyp tych nowych metod i koncepcji, jaki najłatwiej odczuć, przeglądając nowe pozycje literatury z zakresu zarządzania, przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Wielość wskazówek i recept na sukces każe jednak zastanowić się nad ich przydatnością i skutecznością w praktycznym zastosowaniu. Niniejszy artykuł przybliża dobre praktyki nadzoru korporacyjnego, odnosząc ich skuteczność w praktyce funkcjonowania przedsiębiorstwa do specyfiki kryzysu gospodarczego.
Cele nadzoru korporacyjnego
Nadzór korporacyjny (corporate governance) jest definiowany jako zestaw mechanizmów i instytucji, których celem jest zapewnienie możliwie najefektywniejszego działania przedsiębiorstw poprzez zbliżanie interesów grup zainteresowanych jego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta