Mniej znaczy więcej
Nie do Unii należy decyzja, jakie buty powinni nosić fryzjerzy – deklaruje przewodniczący KE.
Niech Unia będzie wielka w wielkich sprawach. W sprawach małych – niech będzie mniejsza. Chcemy uwolnić potencjał wzrostu i zatrudnienia? Zdejmijmy z przedsiębiorstw zbędne obciążenia. Takie jest moje przesłanie na posiedzenie Rady Europejskiej w tym tygodniu.
Nie ma co zaprzeczać: wielu ludzi i wiele firm patrzy na Unię bez entuzjazmu, bo widzą w niej źródło biurokracji i oskarżają o nieuzasadniony interwencjonizm. Trzeba na te zarzuty odpowiedzieć. I właśnie to robimy.
Trwa najdalej zakrojony i najambitniejszy w dotychczasowej historii UE przegląd prawa europejskiego. W ramach „programu sprawności i wydajności regulacyjnej" (REFIT) zaproponowaliśmy liczne konkretne sposoby na uczynienie unijnego prawa lżejszym, prostszym i tańszym.
Komisja zidentyfikowała 10 najdotkliwszych utrudnień w działalności przedsiębiorstw w całej Europie i przeprowadziła konsultacje na ten temat.
Bardziej niż kiedykolwiek staramy się, by regulacje europejskie nie wykraczały poza to, co naprawdę...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta