Podkarpackie innowacje za euro
Za dotacje z Unii Europejskiej region staje się bardziej innowacyjny i bliższy komunikacyjnie reszcie kraju.
Temu, aby województwo podkarpackie stawało się coraz bardziej innowacyjne, mają służyć m.in. takie przedsięwzięcia jak II etap rozbudowy Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT), które sfinansowano z programu operacyjnego „Rozwój Polski wschodniej", oraz projekt pod nazwą Uniwersyteckie Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej sfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007–2013.
Kurs na innowacje
Centrum to największe dofinansowane pieniędzmi europejskimi z okresu 2007–2013 przedsięwzięcie Uniwersytetu Rzeszowskiego. Placówka specjalizuje się w takich zagadnieniach, jak: technologia i inżynieria wytwarzania materiałów dla przemysłu, robotyka, informatyka i matematyka stosowana oraz prognozy finansowe, gospodarcze i społeczne.
– W laboratoriach zespoły badawcze prowadzą badania podstawowe i aplikacyjne, które później we współpracy z przemysłem przyczynią się do powstania nowych technologii – podkreśla prof. Czesław Puchalski, prorektor ds. rozwoju i polityki finansowej Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ramach centrum wybudowano kilka różnych specjalistycznych laboratoriów, w tym m.in.: laboratorium sterowania układów mechanicznych i elektrycznych, laboratorium badań i kontroli środowiska oraz laboratorium technologii materiałów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta