Są dwa sposoby sporządzania skonsolidowanego cash flow
WARIANTY | Jednym z nich jest sumowanie odpowiednich pozycji rachunków przepływów pieniężnych jednostki nadrzędnej i jednostek objętych metodą konsolidacji pełnej lub proporcjonalną oraz dokonanie korekt konsolidacyjnych tych sum.
Minimalny zakres informacji, jakie powinien zawierać skonsolidowany rachunek przepływów pieniężnych, zawarty jest w załączniku nr 4 do rozporządzenia ministra finansów z 25 września 2009 r. w sprawie szczegółowych zasad sporządzania przez jednostki inne niż banki, zakłady ubezpieczeń i zakłady reasekuracji skonsolidowanych sprawozdań finansowych grup kapitałowych (DzU nr 169, poz. 1327, dalej: rozporządzenie o konsolidacji).
Zgodnie z rozporządzeniem o konsolidacji oraz zapisami KSR 1 są dwa sposoby sporządzenia skonsolidowanego rachunku przepływów pieniężnych:
1. na podstawie skonsolidowanego bilansu i skonsolidowanego rachunku zysków i strat oraz dodatkowych informacji i objaśnień,
2. poprzez sumowanie odpowiednich pozycji rachunków przepływów pieniężnych jednostki nadrzędnej i jednostek objętych metodą konsolidacji pełnej lub metodą proporcjonalną oraz dokonanie korekt konsolidacyjnych tych sum.
Korekty będą polegały na wyłączeniu wszelkich przepływów pieniężnych między objętymi skonsolidowanym rachunkiem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta