Jaki apartament przetrwa próbę czasu
Budynek, który dziś wydaje się supernowoczesny, za kilkanaście lat może znacznie stracić na wartości.
Na warszawskim rynku wtórnym, jak ocenia Marcin Jańczuk z Metrohouse, mamy duży wybór apartamentów w niskich kameralnych budynkach. W ofercie jest np. pięciopokojowe, 145-metrowe mieszkanie przy ul. Królewicza Jakuba. Ten lokal właściciel wycenił na 1,8 mln zł. Za 116-metrowy apartament przy ul. Hieroglif na Bielanach właściciel żąda 1,2 mln zł.
– Wraz z oddawaniem nowych inwestycji powiększa się także oferta rynku wtórnego. Najwięcej ofert znajdziemy w Wilanowie, Śródmieściu, na Mokotowie – wylicza Marcin Jańczuk. – Najmniej jest ich na obrzeżach. W takim przypadku należy jednak zadać sobie pytanie, czy inwestycje nazywane apartamentami rzeczywiście spełniają podstawowe kryterium apartamentu, jakim jest prestiżowa, rozpoznawalna lokalizacja – dodaje.
Zdaniem Marcina Jańczuka sprzedaż apartamentów trwa zwykle dłużej niż pół roku. – Rekordziści sprzedają je dopiero po kilkunastu miesiącach. Jednak strona popytu jest bardzo stabilna i utrzymuje się na podobnym poziomie, niezależnie od sytuacji na rynku – mówi przedstawiciel Metrohouse.
Dodaje, że najlepiej sprzedają się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta