Przywrócenie terminu dopuszczalne wyjątkowo
Strona musi zawiadomić organ o wypowiedzeniu pełnomocnictwa. Naruszenie tego obowiązku wyklucza skuteczne złożenie wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia środków zaskarżania.
Jako inwestor udzieliłem pracownikowi pełnomocnictwa do reprezentowania spółki na każdym etapie postępowania w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy. Prezydent miasta wydał to rozstrzygnięcie. Samorządowe kolegium odwoławcze wszczęło postępowanie o stwierdzeniu nieważności powyższej decyzji.
Zawiadomienie w tej sprawie oraz jej rozstrzygnięcie doręczone zostało pełnomocnikowi przez kolegium. Zanim on je jednak otrzymał wypowiedziałem mu pełnomocnictwo. Nie wiedziałem więc o wszczęciu postępowania i wydaniu decyzji o stwierdzeniu nieważności. Ponadto uważam, że organ nie powinien kierować pism do pracownika, bowiem jego pełnomocnictwo nie obejmowało postępowań innych niż dotyczących decyzji o warunkach zabudowy. Czy kolegium powinno...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta