Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z gminnej dotacji nie kupisz akcji i udziałów

27 grudnia 2013 | Prawo | Michał Cyrankiewicz

NOWE PRAWO | Od Nowego Roku przepisy wskażą, na jakie cele publiczne i niepubliczne przedszkola mogą wydawać otrzymane od samorządu środki.

1 stycznia 2014 r. wchodzą w życie niektóre przepisy uchwalonej 13 czerwca 2013 r. nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Precyzują one zasady wydatkowania dotacji przekazywanych przez gminy niepublicznym i publicznym przedszkolom. Ponadto zmieniają zasady opłacania ZUS m.in. przez prowadzących punkty przedszkolne i zespoły wychowania przedszkolnego.

Składki jak od przedsiębiorców

Od 1 stycznia 2014 r. osoby fizyczne prowadzące na podstawie przepisów o systemie oświaty publiczną lub niepubliczną szkołę bądź inną formę wychowania przedszkolnego będą musiały płacić do ZUS składki ubezpieczeniowe na takich samych zasadach jak przedsiębiorcy. A to dlatego, że od tego dnia będą one uważane za osoby prowadzące pozarolniczą działalność.

– Osoby prowadzące zarówno publiczne, jak i niepubliczne: inne formy wychowania przedszkolnego, szkoły, placówki lub ich zespoły, na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty, będą więc podlegały z tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9724

Wydanie: 9724

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament