Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdy bal się nie udał, odzyskamy pieniądze

27 grudnia 2013 | Prawo | LKS

Jeśli klient rezygnuje z udziału w imprezie noworocznej w ostatniej chwili, nie może oczekiwać od organizatora, że otrzyma zwrot całej wpłaconej kwoty.

Sylwester to taka sama usługa jak wiele innych. Jego organizatora obciążają zatem takie same obowiązki jak innych przedsiębiorców, a klient ma takie same prawa jak w wypadku innych usług.

Może się zatem domagać zwrotu pieniędzy za imprezę karnawałową. Pretensje muszą być jednak uzasadnione. A to oznacza, że trzeba udowodnić, iż rzeczywiście odbiegała ona od tego, co obiecywał wcześniej organizator. Najprościej, gdy mamy pisemną umowę, z której wynika, jaki rodzaj imprezy kupiliśmy, co wchodziło w jej skład, jakie dodatkowe świadczenia mieliśmy otrzymać, w jakiej ilości itp. Umowy nie zawsze są jednak podpisywane. Organizatorom niekoniecznie na tym zależy. Dlatego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9724

Wydanie: 9724

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament