Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czasami karnawałowa zabawa tylko z obowiązkową polisą

27 grudnia 2013 | Prawo i praktyka | Regina Skibińska

Urządzając odpłatną imprezę sylwestrową, warto pomyśleć o wykupieniu OC. Jeżeli spotkanie ma charakter masowy, wówczas jest ono konieczne.

Regina Skibińska

Organizator imprezy dźwiga na swoich barkach nie tylko odpowiedzialność za zapewnienie udanej imprezy, ale także za jej bezpieczeństwo. Musi on zagwarantować bezpieczeństwo uczestnikom imprezy, porządek podczas  niej oraz zabezpieczyć ją pod kątem medycznym, przeciwpożarowym i sanitarnym.

Huczny sylwester czy bal karnawałowy pod chmurką nie zawsze może się dobrze skończyć. Powinni o tym pamiętać organizatorzy imprez masowych, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo osób w nich uczestniczących.

Przede wszystkim w interesie organizatora

Ustawa z 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (DzU nr 62, poz. 504) nałożyła na organizatorów imprez masowych o charakterze artystyczno-rozrywkowym oraz sportowym obowiązek ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w przypadku, gdy organizowane przez nich  imprezy mają charakter odpłatny. Impreza masowa to odpłatna impreza artystyczno-rozrywkowa, odbywająca się na stadionie lub w innym miejscu poza budynkiem, w którym liczba miejsc przekracza tysiąc osób. Jeśli impreza planowana jest w hali lub innym budynku umożliwiającym przeprowadzenie jej, to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9724

Wydanie: 9724

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament