Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uwagi o usługach mogą być dostępne w sieci

27 grudnia 2013 | Dobra Firma | Leszek Jaworski

Gospodarstwo agroturystyczne jest rodzajem działalności gospodarczej. Informacje o podmiocie, który go prowadzi, nie podlegają regulacjom ustawy o ochronie danych osobowych.

Prowadzę gospodarstwo agroturystyczne.  W związku z tą działalnością upubliczniłem w Internecie dane dotyczące gospodarstwa. Na forum dotyczącym agroturystyki (prowadzonym na stronie internetowej spółki z o.o.) zamieszczona jest dyskusja dotycząca świadczonych przeze mnie usług. Wskazane są w niej informacje o nazwie, pod jaką świadczę usługi, lokalizacji oraz moje imię i nazwisko. Posty zamieszczone na stronie naruszają moje dobre imię. Zażądałem od spółki usunięcia informacji dotyczących prowadzonej przeze mnie działalności. Ta odmówiła. Czy spółka nie narusza ustawy o ochronie danych osobowych? – pyta czytelnik.

Nie,

ponieważ informacje dotyczące przedsiębiorców nie podlegają regulacjom ustawy o ochronie danych osobowych (dalej u.o.d.o.) z 29...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9724

Wydanie: 9724

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament