Przedsiębiorcy donosami walczą o odpady komunalne
Firmy skarżą się marszałkom województw, że RIPOK, do których trafiają zmieszane śmieci od mieszkańców, nie spełniają wymagań środowiskowych.
Do regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK) powinny trafiać zmieszane śmieci od mieszkańców gmin. Nie podoba się to nie tylko firmom odbierającym odpady, ale i tym, które prowadzą zastępcze instalacje przetwarzania śmieci. Zaczęły słać donosy do marszałków województw na RIPOK, by wyeliminować swego rodzaju monopol.
Firmy prowadzące zastępcze instalacje mogą przyjmować odpady, ale inne niż zmieszane komunalne. Te mogą bowiem przyjąć wyjątkowo, np. gdy RIPOK nie jest w stanie przetworzyć wszystkich odpadów od mieszkańców albo gdy ma awarię. To raczej się nie zdarza, więc instalacje zastępcze są skazane na przyjmowanie małej ilości śmieci, a...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta