Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowa matura od 2002 roku

13 stycznia 1997 | Gazeta | AP

Warianty do wyboru przez MEN

Nowa matura od 2002 roku

Zespół pracujący od 1994 r. nad programem "Nowa matura" przygotował projekt, który wkrótce przedstawiony zostanie ministrowi edukacji. Ponieważ projekt zawiera w niektórych punktach rozwiązania wariantowe, minister musi rozstrzygnąć, który z wariantów zostanie wprowadzony jako obowiązujący.

Warianty dotyczą przedmiotów maturalnych oraz ewentualnego podziału matury na część wewnętrzną, zdawaną w szkole, i część zewnętrzną, która byłaby prowadzona w sześciu regionalnych ośrodkach egzaminacyjnych. Pozostałe kwestie dotyczące celów, założeń programowych i kalendarium wdrożenia zostały sprecyzowane jednoznacznie.

Kalendarium

Twórcy programu zakładają, że jeszcze w tym roku zostanie opracowany regulamin nowej matury i koncepcje egzaminu z poszczególnych przedmiotów. Wspomoże Polskę w tych działaniach, przewidziany na lata 1997 -- 1999, program SMART w ramach PHARE -- z którego otrzymamy 5 mln ECU, z tego na samą "Nową maturę" -- 2 mln ECU. W 1998 roku roku ogłoszone zostaną standardy i wymagania egzaminacyjne obowiązujące maturzystów 2001 roku, gdyż właśnie na ten rok przewiduje się przeprowadzenie według nowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 965

Spis treści
Zamów abonament