Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Antyrakowe winogrona

13 stycznia 1997 | Nauka i Technika | ZW

Antyrakowe winogrona

W skórkach winogron znajduje się substancja, która wykazuje dość silne właściwości antyrakowe. Tego interesującego odkrycia dokonali uczeni amerykańscy (Uniwersytetu Illinois w Chicago) oraz hiszpańscy (Universidad Complutense w Madrycie) . Zastrzegają się jednak, że są to dopiero wstępne wyniki badań na myszach i kulturach tkankowych. Mimo tego badacze nie ukrywają, że jest to najbardziej obiecujące osiągnięcie w ramach licznie prowadzonych na całym świecie poszukiwań naturalnych substancji antyrakowych.

Odkrycie to nie jest zaskoczeniem, gdyż onkolodzy i dietetycy od dawna zwracali uwagę, że sposób odżywiania ma decydujący wpływ na nasze zdrowie, w tym głównie na rozwój chorób układu krążenia i nowotworów. Ci sami badacze zauważyli wcześniej, że antyrakowe właściwości wykazują też liczne substancje zawarte np. w brokułach, zaliczanych do najbardziej wartościowych odżywczo warzyw. W ubiegłym roku Duńczycy opublikowali też badania, które...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 965

Spis treści
Zamów abonament