Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Moralna czystość dysydentów

13 stycznia 1997 | Świat | JH

W sobotę władze Kuby deportowały Irenę Lasotę, znaną obrończynię praw człowieka

Moralna czystość dysydentów

Deportowana z Kuby Irena Lasota, kierująca nowojorskim Instytutem na rzecz Demokracji w Europie Wschodniej (IDEE) , stała się kolejną ofiarą toczonej jeszcze przez reżim Fidela Castro "zimnej wojny". Szczególne niezadowolenie komunistycznych władz w Hawanie wywołują kontakty zagranicznych dziennikarzy i obrońców praw człowieka z przedstawicielami umiarkowanej opozycji. Na długiej liście obcokrajowców pobitych lub wydaloynch z Kuby jest wiele osób z państw Europy Środkowowschodniej, które po rozpadzie systemu komunistycznego kubańska propaganda przedstawia jako "kraje zdradzieckie".

W latach 80. Irena Lasota była jedną z głównych organizatorek pomocy dla "solidarnościowego" podziemia. Działała w Komitecie Pomocy "Solidarności" w USA. Na Kubie była w ciągu ostatnich kilku lat wielokrotnie. Teraz, według oficjalnych źródeł kubańskich,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 965

Spis treści
Zamów abonament