Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mroczny początek roku

13 stycznia 1997 | Prawo | JW

Mroczny początek roku

Źle się nam zaczyna nowy rok, bo od długiej serii makabrycznych zdarzeń. Szalona matka pod Warszawą zabiła dwoje swoich dzieci i popełniła samobójstwo. Podobno leczyła się psychiatrycznie, ale ją zwolniono ze szpitala. Pogratulować psychiatrom decyzji.

Inna matka, już nie chora, skatowała swoją siedmioletnią córkę. Ciężko ranne dziecko umarło w szpitalu, po kilku dniach agonii. Matka nie została nawet aresztowana, bo jest w ciąży. W Polsce są specjalne areszty dla kobiet w ciąży, przynajmniej o jednym takim słyszałem. Dziwne to jest, jeśli pozostaje na wolności człowiek, który zakatował dziecko. Nawet jeśli jest ten człowiek kobietą w ciąży.

We Wrocławiu dwie czternastoletnie dziewczyny zakłuły nożami swoją rówieśnicę, po czym same zameldowały o tym policji. Wcześniej zdążyły jeszcze wstąpić do domu zabitej koleżanki, której matka uczęstowała je herbatą. Gdzieś indziej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 965

Spis treści
Zamów abonament