Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inteligenci ze związkowcami

13 stycznia 1997 | Kraj | MD

Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe w AWS tylko do wyborów?

Inteligenci ze związkowcami

Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe powołali w niedzielę przedstawiciele rozwiązanych w sobotę Partii Konserwatywnej i Stronnictwa Ludowo-Chrześcijańskiego oraz grupa Jana Rokity, która opuściła Unię Wolności. Choć oficjalnie podkreślają oni, że swoją przyszłość zwiążą z Akcją Wyborczą Solidarność, to w kuluarach nie ukrywali, że po wyborach nie wykluczają utworzenia własnego klubu w parlamencie.

Już w przeddzień zjazdu zjednoczeniowego podczas ostatniego kongresu Partii Konserwatywnej pojawiły się głosy krytyczne wobec wstępowania nowej organizacji do Akcji Wyborczej Solidarność. W takim tonie występował w piątek m. in. Piotr Fogler, lecz jego stanowisko nie zyskało przychylności konserwatystów. -- Chcemy z pełnym przekonaniem być w AWS. Nowa partia chce być w tej Akcji jako poważny partner. "Solidarność" apeluje do jednych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 965

Spis treści
Zamów abonament