Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wspólny interes pośredników i bankowców

13 stycznia 1997 | Gazeta | KM

Łódź

Wspólny interes pośredników i bankowców

W Łodzi miejscowy oddział banku PKO BP podpisał z ponad 40 biurami pośrednictwa w handlu nieruchomościami umowy. Ich wynikiem jest współpraca pracowników biur pośrednictwa z potencjalnymi klientami przy ubieganiu się o kredyt bankowy na zakup mieszkania. Pośrednicy mają więcej klientów dysponujących gotówką, bank udziela więcej bezpiecznych kredytów. Run na kredyty może zaowocować wzrostem cen mieszkań na rynku wtórnym.

Czy w Polsce mieszkania są drogie? W USA domek lub mieszkanie można kupić za równowartość dwu lub trzyletnich rocznych dochodów.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Polsce wynosi około 1000 zł. Zakładając, że dwie osoby w rodzinie pracują to równowartość trzyletnich dochodów przeciętnej rodziny wynosi 72 000 zł. Za takie pieniądze w Warszawie można kupić najwyżej dwupokojowe mieszkanie, ale w innych miastach -- np. we Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, na Wybrzeżu -- nawet trzypokojowe. Nie jest to domek -- jak w Ameryce, ale jak na polskie warunki -- przeciętne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 965

Spis treści
Zamów abonament