Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z Pontedery do Wrocławia

13 stycznia 1997 | Kultura | RB

Czwarty etap w twórczości Grotowskiego

Z Pontedery do Wrocławia

W drugiej połowie lutego odbędzie się we Wrocławiu kilkanaście pokazów prac prowadzonych od ponad dziesięciu lat w Pontederze koło Florencji przez "Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards". Na zakończenie swego pobytu we Wrocławiu poinformował o tym dziennikarzy Jerzy Grotowski, który od 23 grudnia ub. roku przygotowywał planowane pokazy.

-- W moim życiu specjalne znaczenie miały Polska, Europa, Indie i Haiti. Wrocław był jedynym miejscem, gdzie czułem się u siebie -- powiedział Grotowski, podkreślając, że lutowy przyjazd "Workcenter" to "wizyta dla Wrocławia". Do miasta, gdzie przez siedemnaście lat kierował Teatrem Laboratorium, Grotowski przyjechał na zaproszenie wojewody Janusza Zaleskiego. Od wyjazdu za granicę w 1982 roku twórca Laboratorium był we Wrocławiu tylko raz -- w kwietniu 1991 na uroczystości przyznania mu doktoratu h. c. Uniwersytetu Wrocławskiego. "Workcenter" w lutym zaprezentuje swe prace w auli fundacji Ossolineum. Podobnie jak w Pontederze każdorazowo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 965

Spis treści
Zamów abonament