Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprzedaż Creditanstalt Bankverein

13 stycznia 1997 | Ekonomia | PR AN

Kryzys w Austrii przezwyciężony

Sprzedaż Creditanstalt Bankverein

W nocy z soboty nad niedzielę kanclerz Austrii, Franz Vranitzky podał w Wiedniu, że Creditanstalt Bankverein (CABV) , drugi w kraju bank należący do państwa, zostanie sprzedany największemu, Bankowi Austria. Jego prywatyzacja doprowadziła do poważnego kryzysu w rządzie koalicyjnym złożonym zpartii kanclerza, socjaldemokratów (SPOe) i konserwatystów (OeVP) , którym przewodzi Wolfgang Schüssel, wicekanclerz i szef dyplomacji.

Przywódcy koalicyjni konferowali prawie 12 godzin za zamkniętymi drzwiami i doprowadzili ostatecznie do zażegnania najpoważniejszego kryzysu rządowego od czasu przedterminowych wyborów powszechnych w grudniu '95. Powodem napięć była trwająca od 7 lat (rząd koalicyjny zgodził się w 1990 r. sprzedać udziały państwa w CA) prywatyzacja CABV, w którym skarb państwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 965

Spis treści
Zamów abonament