Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wniosek o wyłączenie musi być rozpoznany

03 marca 2015 | Administracja

W razie uprawdopodobnienia, że istnieją okoliczności, które mogą wywołać wątpliwość co do bezstronności pracownika organu administracji, jego przełożony powinien wyłączyć go od udziału w postępowaniu. Może to zrobić na żądanie pracownika podlegającego wyłączeniu, na żądanie strony albo z urzędu. Wyłączenie pracownika lub odmowa wyłączenia powinny nastąpić w formie postanowienia.

- W toku postępowania dotyczącego wydania pozwolenia na budowę strona zwróciła się do starosty z żądaniem wyłączenia pracownika zajmującego się tą sprawą. Nie ma jednak podstaw prawnych do wyłączenia tego podwładnego. Czy w takim przypadku można pozostawić zgłoszone żądanie bez rozpoznania?

Nie.

W art. 24 § 1 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej: k.p.a.) przewidziano, że pracownik organu administracji podlega obligatoryjnemu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10080

Wydanie: 10080

Spis treści
Zamów abonament