Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odległość już nie ma znaczenia

11 marca 2015 | Rzecz o prawie | Katarzyna Wójcik
źródło: materiały prasowe

Siedząc przy komputerze w Nowym Sączu, można skutecznie doradzać klientowi np. w Australii – uważa prawnik Jacek Kołacz.

Rz: Pana kancelaria jest zlokalizowana w Nowym Sączu, ale obsługuje podmioty z całej Polski, a nawet z zagranicy. Jak to możliwe?

Jacek Kołacz: To, czy miejsce codziennej działalności prawnika jest dziesięć, sto czy nawet tysiąc kilometrów od siedziby klienta, nie ma już takiego znaczenia. Mobilność, a przede wszystkim nowoczesne metody komunikowania się, bardzo ułatwiają współpracę na odległość. Dystans przestaje być barierą uniemożliwiającą świadczenie usług prawnych, dzięki czemu, siedząc przy komputerze w Nowym Sączu, mogę doradzać klientowi w Australii.

Z drugiej strony ważną kwestią jest specjalizacja. Butikowość kancelarii, a więc nastawienie jej na potrzeby podmiotów z określonej branży lub o specyficznych problemach prawnych, umożliwia pozyskiwanie klientów z bardzo różnych regionów. Przykładowo klient szukający...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10087

Wydanie: 10087

Spis treści
Zamów abonament