Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zakazane psie łańcuchy

11 marca 2015 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Przed wyborami PO zagra tematem praw zwierząt. Chce w ten sposób odróżnić się od PSL, które pomysł krytykuje.

Powszechny obowiązek czipowania psów, zakaz występów dzikich zwierząt w cyrkach i zwiększenie nadzoru nad schroniskami to najważniejsze zmiany w ustawie o ochronie zwierząt, które przygotowali posłowie PO. Najwięcej emocji może wzbudzić inny przepis. Projekt zakłada całkowity zakaz trzymania psów na łańcuchach.

Choć jest gotowy od kilkunastu miesięcy, dopiero teraz władze Klubu PO dają zielone światło do podjęcia nad nim prac. Posłowie nieoficjalnie mówią, że temat praw zwierząt nie tylko może pomóc w kampanii, ale jest też sposobem na odróżnienie się od PSL.

Głównym autorem projektu jest poseł PO Paweł Suski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Nowelizację ustawy o ochronie zwierząt przeprowadził też pod koniec ubiegłej kadencji w 2011 roku. – Czas zrobić kolejny krok – uważa.

W 2011 roku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10087

Wydanie: 10087

Spis treści
Zamów abonament