Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prosumenci pójdą do sądu

11 marca 2015 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Janusz Pilitowski | Zapisy o gwarantowanych cenach są niespójne z resztą ustawy o OZE – twierdzi szef Departamentu Energetyki Odnawialnej resortu gospodarki.

Rz: Uchwalona po pięciu latach ustawa o OZE zmienia system wsparcia z zielonych certyfikatów na aukcje. Kiedy Ministerstwo Gospodarki ogłosi wytyczne do pierwszej aukcji, np. cenę referencyjną albo ilość zamawianej energii?

Ilość zamawianej energii będzie znana pod koniec maja, ceny referencyjne ogłosimy do końca roku.

Ze względu na brak okresu przejściowego „wiatrakowcy" mówią o luce inwestycyjnej. Czy osiągniemy planowane 15 proc. udziału OZE w wytwarzanej energii?

Cele Polski w zakresie udziału OZE do 2020 r. są niezagrożone. Według danych GUS i ARE realizujemy je nawet z pewnym wyprzedzeniem. Obecnie utrzymujemy bezpieczny margines 0,5 pkt proc. w stosunku rocznym ponad nasze założenia. Ten rok będzie intensywnym okresem budowy mocy wiatrowych, do czego przyczyniły się zapisy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10087

Wydanie: 10087

Spis treści
Zamów abonament