Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dwa rejestry o zatrudnieniu w trudnych warunkach

17 kwietnia 2015 | Dobra Firma | Zygmunt Łobejko

Firma musi prowadzić wykaz stanowisk oraz ewidencjonować tych, którzy pracują w szczególnych warunkach lub charakterze, i za których opłaca składki na Fundusz Emerytur Pomostowych.

- Zatrudniamy pracowników wykonujących prace w szczególnych warunkach wymienione w załączniku 1 do ustawy o emeryturach pomostowych. W jaki sposób i gdzie powinniśmy ich zgłosić? – pyta czytelnik.

Ustawa z 19 grudnia 2008 r. o emeryturach pomostowych (DzU nr 237, poz. 1656) szczegółowo określa obowiązki takiego płatnika składek. Chodzi o zaliczanie wykonywanej przez etatowców pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, prowadzenia wykazu stanowisk pracy oraz ewidencji pracowników wykonujących takie prace, za których przewidziano obowiązek opłacania składek na Fundusz Emerytur Pomostowych. Ustawa wskazuje także zasady i tryb opłacania tych składek. Jej art. 3 definiuje prace w szczególnych warunkach i o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10118

Wydanie: 10118

Spis treści
Zamów abonament