Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zarządzanie ryzykiem w przetargach

17 kwietnia 2015 | Prawo | Małgorzata Śledziewska
źródło: materiały prasowe

Niezależne spojrzenie compliance jest w cenie
i stanowi inwestycje o wysokiej stopie zwrotu, 
a nie koszt – przekonuje ekspertka.

Compliance – system popularny na świecie, ale trudny do prostego zdefiniowania. Z pewnością to system zarządzania zgodnością działalności przedsiębiorstwa z przepisami prawa i zorientowany na zminimalizowanie wystąpienia możliwych nieprawidłowości. Świadomość jego znaczenia stale wzrasta i compliance jest coraz częściej postrzegane jako sposób na uniknięcie kłopotów na wielu płaszczyznach, a szczególnie w obszarze zakupów, w tym regulowanych ustawą – Prawo zamówień publicznych.

Wychwycić nieprawidłowości

Zamówienia publiczne stanowią ogromny obszar działalności, w którym można zidentyfikować różnego rodzaju ryzyka. Dotyczą one zarówno zamawiających, jak i oferentów. Kwestia świadomości compliance w procesie realizacji zamówień publicznych wydaje się jeszcze bardziej istotna w dobie realizowanych przez wiele przedsiębiorstw procesów restrukturyzacyjnych, ukierunkowanych na poszukiwanie oszczędności finansowych. Wartość i znaczenie sprawnego systemu compliance potwierdzają także informacje o nieprawidłowościach publikowane przez organy kontrolne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10118

Wydanie: 10118

Spis treści
Zamów abonament