Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dunka chce pokonać Gazprom

17 kwietnia 2015 | Ekonomia
źródło: PAP/EPA

Margrethe Vestager, unijna komisarz ds. konkurencji, jest bezpośrednia 
i bezkompromisowa. A na audiencję do królowej potrafi pojechać rowerem.

Danuta Walewska

Postępowanie antytrustowe wobec Google może się okazać niewielkim problemem w porównaniu z wyzwaniem, które czeka unijną komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager. Google, chociaż potężny na całym świecie i równie bezwzględny, jest mimo wszystko skłonny do honorowania zasad rynkowych, jeśli zmusi go do tego równie silny przeciwnik. Wydaje się nim właśnie unijna komisarz.

Prawdziwa próba zacznie się jednak wówczas, gdy Margrethe Vestager zabierze się do działalności Gazpromu w Europie i nadużywania dominującej pozycji na unijnym rynku. Aleksiej Miller, prezes rosyjskiego giganta, już ostrzega: – Unia chce jednolitych cen? Będzie je miała. Tylko nie można od nas oczekiwać, że wyrównamy je do najniższych notowań. Z pewnością będziemy równać do najwyższych –mówił 14 kwietnia podczas berlińskiej konferencji o bezpieczeństwie energetycznym.

– Gazprom i polityka? Co mnie to obchodzi. To normalna firma, która musi się poddać zasadom obowiązującym na naszym rynku – mówiła Vestager w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10118

Wydanie: 10118

Spis treści
Zamów abonament