Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Błędne rozliczenia bez sankcji

17 kwietnia 2015 | Dobra Firma
Wyciąg z poradnika zus – wersja z maja 2014 r.
źródło: Rzeczpospolita
Wyciąg z poradnika zus – wersja z maja 2014 r.

Płatnicy, którzy nie zastosowali się do przejściowych wytycznych ZUS dotyczących ulgi w składkach na Fundusz Pracy za rodziców wracających do pracy po urlopie rodzicielskim lub wychowawczym, mogą spać spokojnie.

Anna abramowska

Tak wynika z komunikatu ZUS wydanego 13 marca 2015 r. W piśmie tym organ rentowy informuje, że nie będzie kwestionował błędnych rozliczeń składek za okres od kwietnia 2014 r. do lutego 2015 r. Błędnych, mimo że sporządzonych zgodnie z zusowskim poradnikiem.

O co chodzi? Podstawą do wydania komunikatu (patrz: komunikat ZUS z 13 marca 2015 r.) była zmiana stanowiska organu rentowego co do okresu, za jaki nie trzeba opłacać za rodzica wracającego do pracy po urlopie rodzicielskim/wychowawczym składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Pisaliśmy o tym 5 lutego br. w artykule „Zamieszanie z ulgą na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10118

Wydanie: 10118

Spis treści
Zamów abonament