Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Żużel nasz Narodowy

17 kwietnia 2015 | Sport | Maksymilian Radzimirski


Rywalizacja o mistrzostwo świata zaczyna się w sobotę w Warszawie. 
Wystartuje czterech Polaków, 
z Tomaszem Gollobem 
na czele.

Zainteresowanie GP Polski na Stadionie Narodowym (godz. 19, Canal+ Sport) jest ogromne. Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego, mówił „Rzeczpospolitej", że 53 tysiące biletów rozeszło się w niecałe 48 godzin. Nic dziwnego. Możliwość obejrzenia czołówki światowego żużla w Warszawie zdarza się równie często jak zaćmienie księżyca.

Od kilku sezonów zmagania o indywidualne mistrzostwa świata to nie tylko rywalizacja 16 najlepszych zawodników. To także walka pokoleń. Tego pamiętającego żużel z drewnianymi bandami, które pozbawiły życia niejednego śmiałka, oraz tego, które w świat czarnego sportu wkraczało w warunkach niemal cieplarnianych.

Jednym z tych, którzy przygodę z wielkim żużlem zaczynali w latach 90., jest Tomasz Gollob. Zawody w Warszawie będą podziękowaniem kibiców dla mistrza i jego pożegnaniem z cyklem GP (chociaż pojawiły się plotki, że otrzymał od firmy BSI, organizatora cyklu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10118

Wydanie: 10118

Spis treści
Zamów abonament