Sprostowanie dopuszczalne, ale bez zmian merytorycznych
Sprostowaniu nie mogą podlegać błędy i omyłki istotne, których organ dopuścił się w stosowaniu prawa, a więc co do ustalenia obowiązującego prawa, stanu faktycznego i jego kwalifikacji prawnej oraz ustalenia konsekwencji naruszenia przepisu. Nie może ono także prowadzić do merytorycznej zmiany decyzji.
Prezydent miasta w związku z przekroczeniem przez kierowcę 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego skierował go na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji (egzamin teoretyczny oraz praktyczny) w zakresie prawa jazdy kategorii A, B, B+E. Kierowca złożył odwołanie od tego rozstrzygnięcia. Samorządowe kolegium odwoławcze utrzymało je w mocy. W uzasadnieniu odniosło się do zasadności sprawdzenia prawa jazdy w kategorii B, pominąwszy pozostałe kategorie. Dopiero postanowieniem kolegium uzupełniło to niedopatrzenie. Czy organ mógł sprostować decyzję? ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta