Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyjdzie odwiesić togi do szafy

22 lipca 2015 | Rzecz o prawie | Arkadiusz Koper
Arkadiusz Koper
źródło: materiały prasowe
Arkadiusz Koper

Wakacje to dobry czas, by podsumować mijające półrocze. Co zatem w ostatnich sześciu miesiącach wydarzyło się w profesjonalnych prawniczych zawodach zaufania publicznego – u radców prawnych i adwokatów?

Nie sposób nie zauważyć, że były to trudne miesiące. Skupię się na jednym przykładzie. Okazało się, że ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, która miała być szansą dla wielu profesjonalnych pełnomocników i ich klientów, o czym tak gorąco zapewniali jej autorzy, dziwnym trafem w toku pac legislacyjnych uległa metamorfozie. Sejm uchwalił ustawę, która prostą drogą może doprowadzić do bezrobocia tysięcy radców prawnych i adwokatów. Posłowie nie dość, że wprowadzili magistrów prawa do grona profesjonalnych zawodów prawniczych, to jeszcze rozszerzyli katalog osób uprawnionych do korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej o miliony zupełnie dobrze sytuowanych Polaków, których swobodnie na nią stać. Nie będą zatem skłonni płacić za coś, co mogą mieć za darmo. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10198

Wydanie: 10198

Spis treści
Zamów abonament