Zaświadczenie o zatrudnieniu po każdym powołaniu
Instytut badawczy wystawia świadectwo pracy dyrektorowi, mimo że ponownie wybrano go na to stanowisko, a placówka została przekształcona. To ona jest zakładem pracy dla tej osoby.
- Dyrektor instytutu badawczego (jednostka budżetowa) został ponownie wybrany na stanowisko na mocy powołania. Jednak poprzednia forma tego instytutu uległa przekształceniu – właśnie w obecną jednostkę. Czy należy mu wypisać świadectwo pracy po skończeniu pierwszego powołania? Kto ma fizycznie wystawić ten dokument – instytut czy organ powołujący dyrektora, czyli ministerstwo? Jaki jest na to termin? – pyta czytelnik.
Dyrektorowi instytutu trzeba wystawić świadectwo po upływie każdego odrębnego okresu powołania przez aktualny zakład pracy, czyli instytut badawczy. Świadectwa wydaje się niezwłocznie, czyli w dniu, w którym wygasa stosunek pracy. Jeżeli zaś nie jest to możliwe, pracodawca nie później niż w ciągu siedmiu dni od ustania stosunku pracy przesyła świadectwo za pośrednictwem poczty albo doręcza je w inny sposób.
W wyjaśnieniu poruszonych wątpliwości kluczowe znaczenie ma art. 97 § 1 kodeksu pracy. Określa on obowiązek wydania świadectwa pracy w związku z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta