Odpracowanie zaległości w czynszu nie powoduje konsekwencji w PIT
Gdy najemca lokalu wykona na rzecz wynajmującego prace porządkowe i remontowe i w ten sposób spłaci swoje zadłużenie z tytułu opłat za mieszkanie, nie powstanie u niego przychód z tytułu wygaśnięcia zobowiązania.
W ramach wykonywania zadań własnych gmina zarządza mieniem komunalnym, w tym zasobem mieszkaniowym gminy. W związku z tym, że niektórzy lokatorzy mieszkań należących do zasobu mieszkaniowego gminy mają znaczne trudności w regulowaniu (lub w terminowym regulowaniu) należności czynszowych oraz opłat eksploatacyjnych (tj. opłaty: za wywóz nieczystości stałych i płynnych, za wodę i centralne ogrzewanie), gmina zamierza wprowadzić program pozwalający osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej na odpracowanie tych zaległości. Z najemcami tych lokali zobowiązanymi do zapłaty zaległości zawierana byłaby umowa/aneks do umowy najmu przewidujący zgodnie z art. 659 § 2 i art. 453 kodeksu cywilnego, możliwość zapłaty czynszu i opłat eksploatacyjnych za zgodą wynajmującego, także w formie świadczenia rzeczowego, polegającego na wykonywaniu na rzecz gminy różnego rodzaju prac porządkowych, usługowych i remontowych. Następnie w umowie/aneksie do umowy najmu ustalony byłby rodzaj pracy, termin jej wykonania oraz wysokość zadłużenia, jaka byłaby...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta