Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wokół Odry na dwóch kołach

27 maja 2016 | Życie Dolnego Śląska | Janina Blikowska
źródło: materiały prasowe

Na Dolnym Śląsku przybywa ścieżek rowerowych. Finansują je samorządy, które mogą starać się o dotacje ze środków unijnych na ten cel.

W tym regionie doceniają rowerzystów. Dolnośląski samorząd zakończył prace nad pierwszym w Polsce regionalnym dokumentem opisującym standardy projektowania i budowania dróg rowerowych. – Dzięki przygotowanym wytycznym nowe ścieżki będą bezpieczne, funkcjonalne i przyjazne dla użytkowników – mówią przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Jak zauważa Cezary Przybylski, marszałek województwa, drogi rowerowe to ważny element rozwoju turystyki i oferty rekreacyjnej w regionie, a dla wielu mieszkańców rower jest też zwyczajnym środkiem codziennego transportu.

Bezpieczne ścieżki

Urzędnikom zależy na rozwoju infrastruktury rowerowej. Do roku 2023 na Dolnym Śląsku ma powstać minimum 150 km nowych tras rowerowych, na co przeznaczone zostanie ponad 60 mln zł. Pieniądze będą pochodzić z budżetu regionu, regionalnego programu operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pierwsze konkursy ruszają już w czerwcu. Trasy rowerowe będą łączyć ciekawe turystyczne miejscowości. Jednym z projektów jest Odrzańska Droga Rowerowa, czyli niemal 400-kilometrowa trasa, która ma przebiegać przez teren 25 gmin po obu stronach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10455

Wydanie: 10455

Spis treści
Zamów abonament