Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jedyny taki projekt w Polsce

27 maja 2016 | Życie Dolnego Śląska | Olgierd Kwiatkowski
Piotr Stokowiec (44 lata). Były piłkarz m.in. Korony Kielce, Polonii Warszawa i Groclinu Grodzisk Wlkp. Jako trener pracował w Wigrach Suwałki, Widzewie Łódź, Polonii Warszawa, Jagiellonii Białystok,  a od 2014 roku z Zagłębiem Lubin. Z Zagłębiem spadł  z ekstraklasy, ale rok później wywalczył awans. W tym roku zajął z beniaminkiem trzecie miejsce, gwarantujące start  w europejskich pucharach.
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa
Piotr Stokowiec (44 lata). Były piłkarz m.in. Korony Kielce, Polonii Warszawa i Groclinu Grodzisk Wlkp. Jako trener pracował w Wigrach Suwałki, Widzewie Łódź, Polonii Warszawa, Jagiellonii Białystok, a od 2014 roku z Zagłębiem Lubin. Z Zagłębiem spadł z ekstraklasy, ale rok później wywalczył awans. W tym roku zajął z beniaminkiem trzecie miejsce, gwarantujące start w europejskich pucharach.

Zagłębie ma być oknem wystawowym szkółki piłkarskiej. 
W Polsce nie ma klubu, który postawiłby na tak odważną strategię i nie bał się jej realizować – mówi trener trzeciego zespołu polskiej ligi Piotr Stokowiec.

Rz: Brązowy medal dla Zagłębia Lubin to wielki sukces beniaminka, ale i pana, bo to pierwszy krążek w karierze trenerskiej.

Piotr Stokowiec: Dla nas wszystkich w klubie to nagroda za dwa sezony ciężkiej pracy i ma wielkie znaczenie. Z tym że ja nie pracuję dla statuetek czy medali. Dla mnie liczy się droga do sukcesu, a nie sam sukces. Ważna jest jakość pracy i jej standard. Rozwój mój, drużyny, współpracowników. Chciałbym, żeby wszyscy, których mam w zespole i w sztabie, mieli poczucie, że nie tracą czasu i idą naprzód. Sam wynik może być raz lepszy, raz gorszy, ale postęp w życiu sportowców i trenerów jest najistotniejszy.

Ale pracodawca rozlicza trenera za wyniki?

Nasz sponsor KGHM pomoc dla Zagłębia traktuje jako element działalności w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Firma, angażując się w piłkę nożną, stwarza warunki do uprawiania sportu. Nie wszyscy muszą odnosić sukcesy, dobrze, jeśli młodzi ludzie wychodzą z domu, sprzed komputera, angażują się w sport albo w życie klubu. Przed sezonem nie wymagano od nas medali. Podstawowym zadaniem dla Zagłębia i trenerów tu pracujących jest współpraca pierwszego zespołu z Akademią Piłkarską, wprowadzanie wychowanków do drużyny. Zagłębie ma być oknem wystawowym szkółki piłkarskiej. W Polsce nie ma klubu, który...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10455

Wydanie: 10455

Spis treści
Zamów abonament