Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek dramatycznie się zmienia

27 maja 2016 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Adam Uszpolewicz | Nie można za wszelką cenę zmuszać klienta opłatami do utrzymania polisy inwestycyjnej 
– mówi prezes Avivy.

Rz: Dlaczego ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK) źle się klientom kojarzą?

Adam Uszpolewicz: Ciągle trwa zamieszanie terminologiczne. W UFK jest ponad 50 mld zł oszczędności Polaków z różnych polis: od inwestycyjnych poprzez ochronno-inwestycyjne i grupowe po plany emerytalne IKZE i IKE. W dyskusjach błędnie rozciągamy problem źle sprzedanych polis inwestycyjnych z wysokimi opłatami likwidacyjnymi na całość UFK. Potrzebna jest precyzyjna diagnoza problemu, by pomóc klientom. UFK jako takie nie są problemem, ale dużą pulą oszczędności ważnych dla gospodarki i giełdy.

Klienci tego nie rozróżniają??

Ostatnio jeden z nich napisał mi w e-mailu, że jest niezadowolony z ubezpieczenia, bo wpłacił określoną kwotę, a po czterech latach opłaty zjadły mu jej część. Był to produkt ochronny, z ubezpieczeniem na życie na 300 tys. zł. Klient twierdził, że został wprowadzony w błąd, bo myślał, że ma produkt inwestycyjny, a agent podobno nie wytłumaczył mu, że ochronny. Zaproponowaliśmy rozwiązanie umowy i zwrot składek, co oznacza też wygaśnięcie ochrony ubezpieczeniowej. Nie zgodził się, bo wiedział, że jest ubezpieczony na 300 tys. zł. To dowód, że gdy jasno pokażemy korzyści z polisy, klienci postępują racjonalnie.

I nikt ostatecznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10455

Wydanie: 10455

Spis treści
Zamów abonament