Przedsiębiorca odliczy wydatki na odzież bez logo firmy
Sportowy strój i buty to ubrania służbowe trenera fitness prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Dlatego wydatki na ich zakup są kosztami uzyskania przychodu.
Profesjonalny instruktor odliczy wydatki na nabycie odzieży, obuwia i sprzętu sportowego oraz na karnety do klubu sportowego dla siebie i klientów. Tak uznała Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji z 30 września 2016 r. (IBPB-1-1/4511-381/16-3/BK). Izba rozpatrywała pytania przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie usług związanych z poprawą kondycji fizycznej. Podatnik oferuje klientom treningi personalne, udziela konsultacji żywieniowych, tworzy plany treningowe oraz przygotowuje podopiecznych do udziałów w zawodach sportowych. Ponosi w związku z tym wiele wydatków, od profesjonalnej odzieży, po sprzęt i bilety wstępu do klubów sportowych. Jak napisał, na potrzeby prowadzonej działalności kupuje specjalistyczne obuwie sportowe, takie jak buty biegowe, kolarskie, narciarskie, snowboardowe oraz odzież: koszulki, spodnie, stroje kolarskie, pływackie, kurtki sportowe i kurtki zimowe na stok. Nabywa także sprzęt fitness: maty, ciężarki, piłki gimnastyczne, gumy, inne akcesoria fitness, rowery sportowe – górskie, szosowe, narty, deski snowboardowe, płetwy pływackie, akcesoria do urozmaicenia i prowadzenia specjalistycznych treningów pływackich, np. deski pływackie i inne.
Treningi oraz zawody
Ponieważ treningi są prowadzone w różnych obiektach, takich jak siłownia, czy studio fitness, wnioskodawca ponosi również...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta