Moda na Pragę i zabytki jak nowe
Deptak, świetlice, inkubatory dla firm. To niektóre pomysły miast na to, by żyło się w nich lepiej.
Na Mazowszu chętnie korzysta się z możliwości, jakie daje rewitalizacja. Już same odnawiane elewacji budynków na rynku i nowa kostka brukowa na chodniku nie wystarcza.
Standard życia i inkubator
Przez długie lata warszawska Praga cieszyła się złą sławą wśród Warszawiaków. Po zmroku strach było przejść się ul. Ząbkowską, czy Stalową. To się jednak zmienia. Spora w tym m.in. zasługa rewitalizacji, jaką przeprowadza w tym rejonie warszawski ratusz. Realizuje ją etapami, a zakończy się ona w 2022 r. Obejmuje zaś: Pragę Północ, Kamionek i części Grochowa. Środki na ten cel robią wrażenie, bo jest ich: 1,5 mld zł. Tylko część to środki unijne.Warszawskie władze chcą wyremontować nie tylko 3 tys. starych kamienic, ale i ściągnąć na Pragę przedsiębiorców. Miesiąc temu ruszyło Centrum Kreatywności. Mieści się ono na Targowej w odnowionej kamienicy, tuż przy bazarze Różyckiego Centrum jest inkubatorem dla firm, miejscem gdzie można wynająć biurko, salę...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta