Magazyn dla Niemca i Koreańczyka
Powierzchnie w Wielkopolsce wynajmują m.in. firmy z Niemiec, Belgii, Francji, USA, czy Korei.
- Wielkopolska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków magazynowych w Polsce. O pozycji tego regionu na mapie logistyki od lat decydowała bliskość rynku niemieckiego - wskazuje Sławomir Horbaczewski, ekspert rynku nieruchomości. - Był bramą, przez którą niemieckie oraz inne globalne marki wchodziły do Polski. Proces się nasilał wraz z rozwojem autostrady. Towary płynęły w obie strony coraz intensywniej.
Meble i okna
Dziś na wielkopolskim rynku są obecni wszyscy najwięksi deweloperzy działający w Polsce. - Rynek wielkopolski musi jednak coraz bardziej rywalizować z innymi regionami, przede wszystkim z Dolnym Śląskiem, który dzięki inwestycjom infrastrukturalnym umacnia swoją pozycję - zauważa Horbaczewski. - Wrocław znacznie lepiej niż Poznań radzi sobie z przyciąganiem nowych firm. Nie bez znaczenia jest także rozwój powierzchni magazynowej w województwie zachodniopomorskim. Rynki lokalne zyskują na nasilającym się trendzie dywersyfikacji lokalizacji. Inwestorzy oraz deweloperzy budują duże obiekty logistyczne w województwach, które do tej pory ich nie miały.
Na razie Wielkopolska, podobnie jak inne rynki regionalne, zmniejszyła nie wynajętą powierzchnię. - Na początku roku współczynnik...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta