Region regionowi nierówny
Cztery województwa wyraźnie zdominowały tegoroczne zestawienie. Najlepsze są małopolskie, mazowieckie, dolnośląskie i pomorskie.
Małopolskie
W Małopolsce mieści się aż 12 szpitali, które znalazły się w złotej setce. Na czele znalazł się Szpital im. Szczeklika w Tarnowie (19. miejsce w głównym zestawieniu). 180-letnia placówka przeszła właśnie modernizację, przy czym otrzymała prestiżową nagrodę za rozwiązania architektoniczne dostosowujące zabytkowe, XIX- i XX-wieczne wnętrza do wymogów pracy nowoczesnej medycyny.
Następne w województwie są: Szpital im. Rydygiera w Krakowie (26. miejsce) i... druga z tarnowskich placówek, Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie (28. miejsce). Bezpośrednio za nim, na miejscu 29., uplasował się Szpital św. Rafała Scanmed z Krakowa.
Dolnośląskie
Wśród województw bardzo pozytywnie wyróżnia się także Dolny Śląsk. Na punktowanych miejscach z Dolnego Śląska jest aż 11 szpitali, w tym dwa znalazły się w pierwszej dziesiątce głównego rankingu.
Najlepszy w województwie jest w tym roku szpital w Świdnicy, tzw. Latawiec (2. miejsce w rankingu) – rozpoczyna właśnie modernizację lądowiska dla śmigłowców ratunkowych i rozbudowuje szpitalny oddział ratunkowy. Bardzo wysoko uplasował się też prywatny Szpital Miedziowego Centrum Zdrowia z Lubina (7. miejsce w rankingu). Obie placówki od lat uzyskują bardzo dobre wyniki, prowadzą też placówki zamiejscowe. Szpital ze Świdnicy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta