Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korzystna interpretacja dla zamawiających sektorowych

24 lutego 2017 | Prawo w biznesie | Kinga Rochalska

Wbrew obawom zamawiających sektorowych, nie muszą oni organizować przetargów na roboty budowlane, których wartość przekracza 30 tys. euro.

Po ubiegłorocznej nowelizacji przepisów dotyczących zamówień publicznych zamawiający sektorowi z obszaru infrastruktury krytycznej, czyli duże podmioty np. z branży wydobywczej czy dostawcy energii organizujący przetargi warte ponad kilkaset tysięcy euro, mieli poważne wątpliwości interpretacyjne w zakresie stosowania reżimów ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: p.z.p.). Wprowadzony nowelizacją do rozdziału 4a „Zamówienia w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa" art. 131a ust. 1a p.z.p. wywołał duży niepokój wśród zamawiających sektorowych, w szczególności tych z sektora energetyki, paliw czy transportu.

Treść art. 131a ust. 1a p.z.p. jednoznacznie wskazywała na konieczność stosowania reżimu zamówień w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa do zamówień dotyczących infrastruktury krytycznej. Przepis ten miał działać na korzyść zamawiających sektorowych. Reżim obronny wprowadza bowiem liczne wyłączenia, które ułatwiają udzielanie zamówień na dostawy i usługi. Jednak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10684

Wydanie: 10684

Spis treści
Zamów abonament