Praktyka może trwać nie dłużej niż kwartał
Pracodawca może przyjąć absolwenta szkoły na praktykę trwającą do trzech miesięcy. W tym czasie nie musi płacić za niego składek ZUS. Od niego też zależy, czy ta praca będzie odpłatna.
Podjęcie pierwszego zatrudnienia czy też umożliwienie zdobycia doświadczenia zawodowego reguluje wiele instytucji. Do jednej z nich należą praktyki absolwenckie.
Pracodawca, jeżeli tylko ma taką wolę, może przyjąć do pracy młode osoby, pod warunkiem że ukończyły one co najmniej gimnazjum, ale nie mają jeszcze 30 lat.
Odbywanie praktyki absolwenckiej nie jest równoznaczne z zatrudnieniem, jest to bardziej rodzaj umowy cywilnej. Taka praktyka ma umożliwiać absolwentowi zdobycie doświadczenia zawodowego i umiejętności wykonywania pracy. Przy czym co do zasady praktykant nie może wykonywać pracy szczególnie niebezpiecznej (w rozumieniu art. 23715...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta