O wyborze sposobu doręczenia orzeczenia decyduje organ
Wyższy przełożony dyscyplinarny odmawia przyjęcia odwołania, w drodze postanowienia, jeżeli zostało wniesione po terminie lub przez osobę nieuprawnioną albo jest niedopuszczalne. Postanowienie w tej sprawie jest ostateczne.
- Rzecznik dyscyplinarny próbował wręczyć policjantowi orzeczenie o jego ukaraniu karą dyscyplinarną w obecności jego przełożonego. Policjant odmówił jednak jego odbioru. W rezultacie orzeczenie to zostało mu doręczone w terminie późniejszym za pośrednictwem poczty, podobnie zresztą jak jego adwokatowi. Od tego orzeczenia policjant chciał złożyć odwołanie, ale organ odmówił jego przyjęcia ze względu na przekroczenie 7 siedmiodniowego terminu na dokonanie tej czynności. Zdaniem policjanta termin ten liczony być powinien, dopiero od dnia doręczenia mu orzeczenia pocztą, dlatego odwołał się w tej sprawie do sądu. Czy sąd przyzna mu rację?
Postępowanie dyscyplinarne funkcjonariuszy Policji jest dwuinstancyjne – sprawy dyscyplinarne są rozpoznawane przez przełożonego dyscyplinarnego i wyższego przełożonego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta