Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kompromis aborcyjny nie istnieje

10 lipca 2017 | Publicystyka, Opinie | Katarzyna Płachta
Czarnoskóry i poruszający się na wózku aktywista pro-life wprowadza feministki w osłupienie.
autor zdjęcia: Rafał Guz
źródło: PAP
Czarnoskóry i poruszający się na wózku aktywista pro-life wprowadza feministki w osłupienie.

Dzięki naszym pikietom na całym Podkarpaciu nie dokonuje się już aborcji. Dokładnie takie same standardy chcemy wprowadzić w reszcie Polski – mówi Katarzynie Płachcie aktywista Fundacji Pro – Prawo do Życia Bawer Aondo-Akaa.

Rz: W nocy z czwartku na piątek jeden z pana kolegów uczestniczący w akcji „Szpitale bez aborterów" został pobity podczas próby zniszczenia waszego antyaborcyjnego żuka, czyli samochodu obklejonego drastycznymi zdjęciami z aborcji zaparkowanego przed szpitalem im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie. Wcześniej feministki cięły już plandeki żuka nożami, niszczyły je farbą w spreju. Ale czy po tym, jak wasz wolontariusz trafił do szpitala, przerwiecie akcję?

Bawer Aondo-Akaa: Bynajmniej. Te ataki jeszcze bardziej motywują nas do działania, bo widzimy, że metoda, którą obraliśmy, jest skuteczna. Ponadto zdaje się, że środowisko aborcyjne widzi, że przegrywa. Wiedzą, że Polacy nie zgadzają się na mordowanie dzieci. Słabość zwolenników aborcji widać właśnie w tych powtarzających się atakach.

Czyli godzicie się na takie ataki?

Nie, nigdy nie powinno dojść do ataków ani na nasze banery, ani tym bardziej na wolontariuszy. Żyjemy przecież w demokracji, mamy zapewnioną wolność wyrażania swoich przekonań. Osoby, które nie popierają naszej akcji, powinny zorganizować własną, a nie uciekać się do napaści. Ale my po prostu jesteśmy świadomi zagrożeń. Każdy, kto angażuje się w sprawy społeczne, musi zdawać sobie sprawę z zagrożeń, tym bardziej jeśli angażuje się w rzecz tak istotną jak walka o życie nienarodzonych. Sam...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10796

Wydanie: 10796

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament