Pomoc publiczna w projektach rewitalizacyjnych
Nie ma w Polsce programów przewidujących udzielanie pomocy publicznej dla Programu rewitalizacyjnego. Trzeba więc znaleźć inne przepisy na postawie których będzie można udzielić pomocy zgodnie z rynkiem wewnętrznym.
Już na etapie programowania głównych dokumentów o charakterze strategicznym i operacyjnym na lata 2014-2020 rewitalizację wskazano jako jeden z ważnych obszarów wykorzystania środków pochodzących z budżetu UE. Równolegle do negocjacji Umowy Partnerstwa i Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 powstały: Krajowa Polityka Miejska 2023, ustawa o rewitalizacji i Wytyczne w zakresie rewitalizacji w programach operacyjnych na lata 2014-2020.
Opisy zakresu działań rewitalizacyjnych, które mogą uzyskać dofinansowanie z funduszy unijnych znaleźć można w Regionalnych Programach Operacyjnych i Szczegółowych Opisach Osi Priorytetowych wszystkich województw. Dodatkowy zasób informacji o podstawowych nakazach i zakazach dotyczących finansowania projektów rewitalizacyjnych zapewniają liczne wytyczne horyzontalne, programowe, poradniki i instrukcje dla beneficjentów, opracowane przez Ministerstwo Rozwoju i poszczególne Instytucje Zarządzające Regionalnymi Programami Operacyjnymi. Wszystkie te dokumenty można uznać za kompendium wiedzy o rewitalizacji.
Warunki dopuszczalności pomocy
Przyszli wnioskodawcy, ubiegający się o wsparcie przedsięwzięć rewitalizacyjnych z funduszy unijnych mają więc do dyspozycji niemal idealną nawigację, ułatwiającą opracowanie dokumentacji projektowej, niezależnie od ich statusu, jak i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta