Patrole zdane na dyżurnego
Funkcjonariuszom brakuje mobilnych terminali do szybkiej weryfikacji osób, pojazdów i dokumentów.
Aż 60 proc. policyjnych patroli nie posiada terminali mobilnych, które umożliwiają sprawdzenie np. podczas kontroli drogowej, czy kierowca auta nie jest osobą poszukiwaną – wynika z analiz wykonanych na zlecenie Komendy Głównej Policji.
Do końca roku komendy mają dostać ponad 4,2 tys. najnowocześniejszych terminali. To jednak kropla w morzu potrzeb, bo do jednego urządzenia przypisanych jest nawet sześciu policjantów.
Terminale mobilne to podstawa i bezpieczeństwo pracy policji, głównie z patroli - a więc na ulicach i w miastach. Umożliwiają funkcjonariuszom bezpośredni i szybki dostęp do najważniejszych baz danych: KSIP (Krajowy System Informacji Policji), SIS2 (System Informacyjny Schengen), CEL (Centralna Ewidencja Ludności) czy też Interpol. Policjant może dzięki niemu także dokonać sprawdzenia danych w CEK (Centralna Ewidencja Kierowców), CEP (Centralna Ewidencja Pojazdów),...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta