Po pierwsze: leczyć jak najlepiej
Złota setka | Inwestycja w jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjentów przekłada się na doskonałe wyniki, również kliniczne. karolina kowalska
Kolejna edycja rankingu, przygotowywanego przez Idea Trade i Centrum Monitorowania Jakości, pokazuje, że polskie szpitale nie ustają w dążeniach do poprawy jakości i bezpieczeństwa pacjentów. Inwestycje w nowoczesny sprzęt i nową infrastrukturę idą w parze z poprawą bezpieczeństwa procedur i dbałość o pacjenta od poziomu rejestracji do wyjścia ze szpitala.
Podobnie jak przed rokiem ranking wygrało Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy – z blisko 908 punktami na 1000 możliwych. Inaczej niż w zeszłym roku magiczną barierę 900 punktów przekroczył także Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie – z 903 punktami. Trzeci w pierwszej setce Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku zdobył 893 punkty. Najlepszy wśród szpitali monospecjalistycznych Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie może się pochwalić 859 punktami, a zwycięzca w rankingu szpitali niezabiegowych – Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie – 687 punktami.
Do rankingu zgłosiły się w tym roku 204 szpitale w których leczono prawie 60 proc. pacjentów w Polsce. Tyle odpowiedziało na 1050 ankiet wysłanych przez CMJ do wszystkich placówek mających zarejestrowaną działalność szpitalną. – Szpitale, które wzięły...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta