Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Elektroniczny dokument potwierdzi siedzibę firmy

05 stycznia 2018 | Prawo | Monika Pogroszewska

Skarbówka nie upiera się już przy papierowych certyfikatach rezydencji. Elektroniczne zaświadczenie wystarczy, by zastosować preferencje podatkowe.

Najnowsze interpretacje podatkowe potwierdzają, że firmom, które mają zagranicznych kontrahentów, łatwiej będzie prowadzić biznes. Fiskus łagodzi swoje stanowisko i po latach sporów zaczyna akceptować elektroniczne certyfikaty rezydencji. Dotychczas wymagał papierowych.

– To dobra wiadomość dla setek przedsiębiorców. Ten, kto próbował kiedykolwiek zdobyć certyfikat w formie papierowej, wie, jak bardzo jest to uciążliwe i długotrwałe – mówi prawnik Marcin Malinowski.

Bunt kontrahentów

Korzystną interpretację (0114-KDIP2-1.4010. 285.2017.1.AJ) otrzymał bank nastawiony na obsługę dużych przedsiębiorstw, w tym z innych państw. Na koniec każdego roku podatkowego (kalendarzowego) bank prosi swoich zagranicznych klientów i kontrahentów o dostarczenie mu certyfikatu rezydencji podatkowej, wydanego na kolejny rok. Chodzi o zaświadczenie potwierdzające miejsce siedziby danej firmy dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10944

Wydanie: 10944

Spis treści
Zamów abonament