Najwyższy w Europie
Dzięki boomowi na biurowce Warszawa zyskała nowy plac miejski, a stare zabytkowe budynki drugie życie.
Postęp urbanistyczny, jaki dokonał się w Warszawie w ciągu ostatniej dekady, jest imponujący. Biurowce wyrastają niczym grzyby po deszczu. Szacuje się, że zasoby stołecznego rynku przekroczyły już poziom 5 mln mkw. powierzchni.
Wkrótce w Warszawie będzie stał najwyższy biurowiec UE. W okolicach ronda Daszyńskiego deweloper nie tylko wybudował kompleks biurowców, ale powstał nowy miejski plac, uznany przez polskich urbanistów za najlepszą, nową przestrzeń publiczną w Polsce.
Na tym jednak nie koniec zmian. Szykują się kolejne.
– W nadchodzących latach będziemy świadkami dalszego rozwoju głównie okolic ronda Daszyńskiego, które stanie się nowym warszawskim city – twierdzi Mateusz Polkowski, dyrektor Działu Badań Rynku i Doradztwa, JLL.
Bicie rekordu wysokości
W centrum Warszawy u zbiegu ul. Chmielnej i Jana Pawła II powstaje kaskadowy drapacz chmur. Ma to być najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Varso Tower zajmie miejsce londyńskiego The Shard. Budynek...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta