Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co dalej z tym światem

11 maja 2018 | Kultura | Małgorzata Piwowar
Amerykański dokument „Zjadanie zwierząt” Christophera Quinna opowiada o horrorze przemysłowej hodowli. Reżyserowi udało się dostać z ukrytą kamerą do ściśle chronionych zakładów przetwórstwa żywności i ukazać, co się tam dzieje.
źródło: Against Gravity
Amerykański dokument „Zjadanie zwierząt” Christophera Quinna opowiada o horrorze przemysłowej hodowli. Reżyserowi udało się dostać z ukrytą kamerą do ściśle chronionych zakładów przetwórstwa żywności i ukazać, co się tam dzieje.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity zaczyna się w Warszawie i Wrocławiu w piątek. Niezmiennie jego hasło przewodnie brzmi: „Oderwij się!".

Twórcy festiwalu dodają, że idzie o oderwanie się od stereotypowego oglądu rzeczywistości, w czym ma pomóc zagłębienie się w tegorocznej, 15. edycji w niemal 150 filmów non-fiction proponowanych widzom. Znacznie ciekawsze jednak wydaje się poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, które stawia jedna z nowych sekcji festiwalu: „Co dalej z tym światem?".

Czasy łatwego przekraczania wszelkich granic sprawiły, że współczesnego człowieka trudno jest zadziwić, a jeszcze trudniej zainteresować. Wirtualna, czyli nieistniejąca piosenkarka sprzedająca miliony płyt („Hatsune Miku – świat należy do mnie", reż. Ann Oren) nie zdziwi przecież nikogo. Internet stał się światem równoległym i tak oczywistym, że nieraz trudnym do odróżnienia od tego namacalnego.

Zakładnicy sieci

„Opętani" (reż. Diel van der Velden i Vinca Kruk, Rob Schroder) są impresją o pochłanianiu rzeczywistości przez smartfony i przekleństwie nieustającego dostępu do sieci, której stajemy się zakładnikami. „Czyściciele internetu" (reż. Hans Block, Moritz Riesewieck) nie pozostawiają złudzeń co do wolności internetu. Nie jest on neutralny, przeciwnie, istnieje w nim cenzura. Film uświadamia istnienie tysięcy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11048

Wydanie: 11048

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament