Regiony inwestują w fachowców
Szkoły zawodowe zwykle kojarzą się z nieaktualną w stosunku do rynkowych trendów ofertą edukacyjną i przestarzałą infrastrukturą. Samorządy chcą to zmienić.
Anna cieślak-wróblewska
Szkolnictwo zawodowe po latach zapaści odbudowuje się, na Mazowszu ma już coraz lepsze wyniki – podkreśla Artur Andrysiak, członek zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza SA. – Ale też ciągle wymaga wsparcia – dodaje.
Na Mazowszu właśnie ruszył projekt „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego" o wartości 120 mln zł. Weźmie w nim udział 159 szkół i placówek oświatowych. Zakłada on, że 14 tys. osób weźmie udział w różnych stażach, praktykach i kursach specjalistycznych, a w pracowniach szkół zawodowych pojawi się nowy sprzęt. Główny cel jest taki, by uczniowie mogli wchodzić na rynek pracy z praktycznymi umiejętnościami i kwalifikacjami oczekiwanymi przez pracodawców.
W ramach projektu dla każdej ze szkół zostanie opracowany i wdrożony program innowacji pedagogicznej. Zakłada on m.in. wzbogacenie procesów nauczania o nowe kierunki kształcenia, bardziej dopasowane do rozwijającej się w szybkim tempie gospodarki opartej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta